Bazen düşünüyorum da, yıllarca bize kasten Avrupa hayranlığı ve Arap düşmanlığı aşılanmış. Hiç kimsede Arap hayranlığı gördüğümü hatırlamıyorum ancak mimsiz medeniyetin hakim olduğu Avrupa hakkında babasının tarlasıymış gibi o kadar övgü dolu sözler söyleniyor ki şaşırmamak elde değil.

Avrupa ve Amerika, teknoloji gibi belli noktalarda doğuya kıyasla daha ileride ve gelişmiş olabilir. Ancak hayat teknolojiden ibaret değil. Başka değerler de var sahip olunması gereken. Bu değerlerde batının ne halde süründüğü elbette Hollywood filmlerinde anlatılmıyor.

Dünyanın en büyük kitle etkileme sanatı olan Hollywood, bize dilediği mesajı film içinde gayet net bir şekilde veriyor. Çoğu Amerikan filminde, biz Müslüman izleyiciler, bir kiliseye gider geliriz, günah çıkartırız. Ancak günahlarını işledikten sonra papaza gidip günahlarını çıkartmanın ne kadar saçma bir şey olduğuna değinmezler. Arkadan da güzel bir fon müziği gelince al sana ayin töreni. Ve bu ayinin yapıldığı kilise bir anda dünya kadar büyüyor.

Belki 50 yaşında bir Müslüman bundan çok etkilenmez ancak yeni nesillerin açık dimağları az veya çok bu propagandadan etkileniyor. Hristiyan olmasa da kalbindeki İslam karizması zedeleniyor.

İngiltere’nin su ve tuvalet kağıdı bile olmayan tuvaletlerini de filmlerde bulmak mümkün değildir. Londra’nın sokaklarını, metrolarını filmlerdeki gibi temiz ve teknolojik mi zannediyorsun? Merak etmeyin filmleri her yerde çekmiyorlar…
Rusya’da babasız büyüyen ve darmadağın olan aile yapısı da çok vurgulanmaz.

Amerika özgürlüklerin ülkesidir. Ve her yere barış ve özgürlüğü götürür. Peki bu barışı götürürken milyonlarca insanı neden katleder. Atom bombasını neden atar?

Atom bombası atışını da öyle bir hikaye eder ki filmlerinde… Tamamen masum… Tamamen haklıymış imajını beynine kazır. Halbuki bundan daha büyük bir zulüm olabilir mi? Masum çocukları ve yeni nesillerin kökünü kazıyan bu bombayı nereye sığdırabilirsin? Hala Amerika hayranı mısın?

Ortadoğu Müslüman coğrafyası bize öyle bir servis ediliyor ki, dikkatle bakmayan adam nefret ediyor. Ne kadar kötü istisna Arap varsa bize sanki bütün Araplar böyleymiş gibi yedirmeye çalışıyorlar. Halbuki birisinin hatasıyla onun yakınları mes’ul olmaz. Bağdatta bir kasap katliam yapsa, İstanbuldaki kasaptan hesap soramazsın. Onun suçu ne?

Bunların altında bir şeyi engelleme çabası seziyorum. Avrupa’nın birliği var. İttihad ediyorlar. Birleşmiş İslam devletleri oluşmasına mani olmak için bizi birbirimizden nefret ettirmeye çalışıyorlar.

Binlerce kusuru da olsa Müslüman kardeşimi seveceğim ve ittihad edeceğiz. Başındaki idarecileri kukla olabilir ancak halk zulme razı olmadığı sürece temizdir. Başları da temizlenecektir. Zulüm devam etmez.

Avrupa ve Amerika ne kadar övülürse övülsün, İslam ülkeleriyle aralarında bir büyük fark var ki sadece bu sebep bile İslam ülkelerini tercih edilir. Onların çoğu MÜŞRİK VE KAFİR iken Ortadoğu’daki kardeşlerimin Müslüman olması bana yetmez mi? Daha büyük bir fark var mı?

Ey Araba karşı küçümseme veya nefretle bakan kardeşim. Dikkat et… Hz. Muhammed(sav) de bir Araptı.