İzmir’in Bornova ilçesindeki 80 yıllık Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi’nin yemekhanesine mescit açılmasına karşı okul önünde eylem yapan veliler uygulamaya son verilmesini istediler.

Evet, yanlış duymadınız bu manşetlerde gezen bir haber. Toplanmış bir grup İSLAM DÜŞMANI okulun önünde pankartlarla sloganlarla resmen bırakın benim evladım DİNSİZ olsun istiyorum, der gibi.

Veliler adına konuşan Okul Aile Birliği Başkanı Aytekin Keskin, mescit açılması konusunda öğrencilerin ve velilerin görüşünün alınmadığını belirterek: “Çocuklarımızı dini yönden baskı altına alacak bu uygulamaya karşı çıkıyor, okulda mescide hayır diyoruz.” dedi.

Sen zaten evladına en büyük baskıyı yapıyorsun, iradesini elinden alarak. Aslında meseleyi dolandırmaya gerek yok. Bu kafadaki insanlara sorsan modernizm ve batı felsefesi olarak hayatlarını özgürlük ilkesi üzerine kurarlar ama nedense olay kişinin ibadet özgürlüğü olunca affedersiniz bir yerlerini yırtarlar. Açıkça biz din düşmanıyız demiyorlar.

Valla kusura bakmayın doluyum ağır konuşacağım. Evlatlarının dini bilgiler öğrenmesine, kulluk vazifelerinden ve manevi değerlerden ve Müslümanlık ilkelerinden uzak tutup 100 seneye kadar ne olduğu belli olmayan dinsiz birkaç adamın izinden gitmeyi emreden aileler şimdi evlatlarını parklardan, barlardan toplayamıyorlar. İnanmayan gitsin gezsin parkları, okul çıkışlarını gençlik ne hâlde. Ellerinde içki şişeleri, esrar, uyuşturucular…vs.

Bunların yaşı daha kaç be kardeşim? Gitsin baksın bakalım kızı veya oğlu ne hâllerde. Bırak bari senin gibi din düşmanı olmasın, insanlıktan çıkmasın. Sen zaten annelik ve babalık vazifeni yapmayarak hayvandan daha aşağıya düşmüşsün bari senden gelen insan olsun.

Neyse sakinim ben…

İnsanın bilinçaltı mıknatıs gibidir. Siz oraya hangi düşünceleri, davranış modellerini ve inancı ektiyseniz ileride çocuk ona göre tercih yapacaktır. Sizin ekmediğiniz ve şekillendirmediğiniz bir bilinçaltında başkalarının ektiği fikirler yer bulacak ve gelişecektir. Yani siz istiyorsunuz ki oğlumuz inançsız, hiçbir değeri tanımayan vatan haini olsun. İşin özü bu kardeşim.

Serkan ağır konuşuyorsun diyeceksiniz, aslında benim ifadelerim çok ince ve narin kalıyor da neyse…

Risale-i Nurlarda geçen bir hakikat sert ama doğrunun da doğrusu:

“Dünyada en büyük ahmak odur ki böyle dinsiz serserilerden terakki(ilerleme) ve saadet-i hayatiyeyi (hayatın saadetini) beklesin.”

Ama bu düşmanlıkları onlara pahalıya patlayacak. Çünkü:

“Bir çocuk küçüklüğünde kuvvetli bir ders-i imanî alamazsa, sonra pek zor ve müşkül (zor) bir tarzda İslamiyet ve imanın erkânlarını ruhuna alabilir…”

Bakın başka bir yerde;

Bakın Bediüzzaman ne diyor:

“ÇOCUK anne ve babasını DİNDAR görmezse ve yalnız dünyevi fenlerle zihni terbiye olsa, daha ziyade yabanilik verir.

O hâlde o çocuk, dünyada peder ve validesine hürmet yerinde istiskal edip (hoşnutsuz olup) çabuk ölmelerini arzu ile onlara bir nevi bela olur.

Ahirette de onlara şefaatçi değil, belki davacı olur. Neden imanımı terbiye-i İslamiye ile kurtarmadınız?”

Durum bundan ibaret, sizler birer canavar yetiştiriyorsunuz bilmem anlatabildim mi?
Ve son olarak bu okul önünde sarhoşça nara atanlar BİZ İZMİRLİYİZ diyorlar, sonra da
gâvur İzmir denilince savunmaya geçiyorlar.

Alın damarlarınız çatlarcasına söylüyorum DİNDAR GENÇLİK GELİYOR…

Artık sizin SON ÇIRPINIŞLARINIZ…