İnsanın hayattaki en temel içgüdüsü sonsuza kadar yaşama isteğidir. Hangi yaş grubundan olursa olsun herhangi bir insana “Seni şuan öldüreceğiz ve sen YOK olacaksın” denilse,elbette ki karşımızdakinden sağlam bir tokat yeriz. Ama her gün bu ihtimal içerisinde yaşıyoruz.En sonunda öleceğimizi bile bile her gün dünyaya anlamsızcasına daha sıkı sarılıyoruz ki elimizden kaçmasın.

Ama bu işte bir terslik var.Dünyaya sanki hiç ayrılmayacakmışız gibi sarılıyoruz ama her gün bizim gibi yüzbinlercesini gömüyoruz.Çünkü Ölüm ölmüyor.Kabir kapısı kapanmıyor.Demek ki,Ölümün bizden hayattan ziyade bir istediği var.Eğer ki bu dünya için geldiysek bu hayata bunca ölümün sebebi ne? Diye hiç sormaz mı insan.Sonumuz yokluk olacaksa bu varlık neden ?

Evet kardeşim her gün senin gibi milyonlarca insanın aklında aynı soru kanın damarlarda dolaşması gibi dolaşıyor.Ama üzülme,mutlu ol kardeşim çünkü,Yokluk diye bir şey yoktur.Nasıl ki karnın acıktığında canın sevdiğin istediğin yemekleri meyveleri istiyor,olmayan ya da varlığını bilmediği yemekleri isteyemiyor aynen öyle de her insanda varlığıyla beraber gelen içerisindeki Sonsuzluk isteği o sonsuzluğu karşılayacak bir yerin olduğunu bize bildiriyor.

Peki bu dünyada en uzun yaşam bile sonsuzluğa nisbeten hiç hükmünde olduğuna göre ve ölüm herkes için değişmez bir kanun olduğuna göre demek ki dünyadan,sonsuz olan başka bir aleme geçeceğimiz tıpkı annemizin karnındayken kullanamadığımız ancak bu dünya için hazırlanıp burada kullanmak için verilmiş olan azalarımız parçalarımız gibi bu dünyada da herkesin ortak parçası olan Sonsuzluk hissinin elbette kullanılacağı başka bir alem olmak zorundadır ve vardır.

Yani asla üzülme kardeşim her zaman Mutlu ol çünkü tüm sevdiklerinin bir istasyon olarak kullandığı kabirden sonsuzluğa giden ve onlarla sonsuza kadar beraber olabileceğin sana özel bir Dünya var. İşte bu yüzden “Don’t worry be happy” 🙂 Layıkıyla yaşarsan üzülmek du dünyada kalıcak olan arkanda bırakacağın bir his kardeşim.Layıkıyla yaşa,Üzülme Mutlu ol.Mutluluk hissin şuan bir nebze de olsa karşılandığı gibi Sonsuzluğunda karşılanacağını bil Allah’a emanet ol 😇