Ebedi Bir Davada Kaleminle Yer Almak İster Misin?

“Dert, adamı söyletir.” derler.
Eğer bu dert, ebedi bir davanın derdi ise bir bakmışsınız ki elinizde kalem, gece-gündüz demeden yazıp yazıp duruyorsunuz. Çünkü bizlerin en büyük duasıdır; bir hakikatin bir kardeşimize daha ulaşması…

Peki neden isteriz bunu?

Çünkü dalalet karanlığında boğulurken hakikatin ziyasıyla aydınlığa kavuşmayı bekleyen nice muhtaç gönüller var!

Ateizm, deizmle zihni bulanmış, aklında sormak istediği soruları bir düğüm olmuş, bu düğümü açacak hakiki kardeşlerini bekleyenler var!

“Elhamdülillah Müslümanım.” diyen ama günde 5 kere Rabbinin huzuruna gidemeyen gönüller var hem de “Kâinatta en yüksek hakikat imandır. İmandan sonra namazdır.” (1) sözünü dem ve damarlarına kadar duymak isteyen gönüller…

“Müʼminler birbirini sevmekte, birbirine acımakta, birbirini korumakta bir vücut gibidir. Vücudun bir uzvu hasta olduğu zaman, diğer uzuvları da bu sebeple uykusuzluğa ve ateşli hastalığa dûçâr olur.” buyuruyor Allah Rasûlü(sav). (Buhârî, Edeb, 27; Müslim, Birr, 66)

Eğer ki Rabbimiz İslam kardeşliğiyle birleştirmişse gönüllerimizi, bir kardeşimize daha ulaşmak için her şeyimizle mücadele etmeliyiz.

Bu gaye üzerine “Sözler Köşkü Blog” olarak “Bismillah…” deyip çıktık yola. Bu yolda siz de bizimle birlikte yürümek isterseniz, “Ben de yazmak isterim; okuduğum, öğrendiğim bir hakikati birinin okuyup istifade etmesini isterim.” diyorsanız aramızda sizleri görmekten mutluluk duyarız. İlk olarak altta yer alan linkten formu doldurmanız yeterli olacaktır.😊

“Bir hakikat var, hiçbir şeye feda edilmez, ehl-i dalalete başını eğmez, mağlub olmaz.” (2)

Kaynakça:
(1) Risale-i Nur, Tarihçe-i Hayat
(2) Risale-i Nur, Hizmet Rehberi

Paylaş

3 yorum yapılmış. Sende yap :)

 1. Avatar
  Hatice 26 Temmuz, 2019 at 01:23 Reply

  Yazabiliyor olmak isterdim,ama ilk okul mezunuyum. Bazen coşup bir iki satır dökülüyor ama o kadar gerisi gelmiyor.vakitte geçti zaten. Ne yazılır nasıl yazılır?daha doğrusu noktalama işaretlerini bile unuttum!

 2. Avatar
  Nezih NAR 3 Ocak, 2018 at 00:52 Reply

  Selamın aleyküm. Ya ben kitap yazmayı düşünüyorum ve çok istiyorum da, bi başlayamadım, etrafımda yazar çizer bir insanda yok hiç. Aslında okumuş görmüş yazmış kişilerden biraz bilgi alsam kopya çeksem onun gazıyla başlayabilecem heralde.
  Eğer elimden tutarsanız çok sevinirim
  İnstagramdan nezih.nar_1903 olarak bulabilirsiniz
  birçok kendi kalemimden yazmış olduğum sözlerim var,
  Ordan okursanız sözlerimi iyi olur keşif açısından da.

 3. Avatar
  İMAN POWER 1 Ocak, 2018 at 12:12 Reply

  benimde bir blogum var ama o kadar profesyonel yaza bilir miyim,sizler gibi bilmiyorum 🙂 şimdilik geri duruyorum ama ilerleyen zamanlarda yani kendimi tam geliştirdiğim de muhakkak katılmak istiyorum 🙂 Allah razı olsun sizlerden inşAllah..

Yorum Yap