Hey Genç! Yılbaşını Kutluyor muyuz?
Esselamü Aleyküm sevgili okuyucularım… ☺️
Şimdi size tüm dünyada umarsızca kutlanılan, şenlikler düzenlenen, eğlenceler yapılan bir geceden bahsedeceğim: Tahmin ettiğiniz üzere “Yılbaşı” yani “Noel Gecesi”. 🎄

• Peki nedir bu Noel Gecesi?
• Niçin kutlanır?
• Manası nedir?
• Hiç düşündünüz mü?

Aslına bakarsanız çoğu insan bu geceyi neden kutladığını dahi bilmez.
📌 Yılbaşı: Herhangi bir takvime göre içinde bulunulan yılın bitimi ve yeni yılın başlangıcı demektir. Dünyada yaygın olarak kullanılan Gregorian yani miladi takvimi kullanan ülkelerde 31 Aralık’ı 1 Ocak’a bağlayan gece “Yılbaşı yani Noel Gecesi” olarak adlandırılır. Bu gece tüm dünyada ve özellikle Hristiyan âlemi tarafından Hz.İsa’nın doğum günü olarak kutlanır. Hristiyanlık inancına göre (haşa) Hz.İsa’nın Allah’ın oğlu olduğuna ve annesi Hz.Meryem’in de yüce yaratıcımızın hanımı olduğuna inanılır. Yani Hz. İsa TANRILAŞTIRILIR!

• “Allah çocuk edindi dediler.(haşa) O bundan münezzehtir. Göklerde ve yerde olanların hepsi ona boyun eğmiştir.” (Bakara, 116)
• “O, doğurmamış ve doğmamıştır.” (İhlas, 3)

Doğmayan ve doğurmayan ve evlat edinmekten müstağni olan Rabbimiz’in sıfatlarına asla yakışmayacak olan bu sapkın görüşü, senede 1 gece dahi bile olsa DESTEKLEYEMEYİZ❗️

Allah’ı tüm noksan sıfatlardan münezzeh eden İslam’a tamamıyla zıt olan bu görüşe ve bu görüşe hizmet eden kutlama ve eğlencelere itimat etmemek gerekir. Bizler Müslüman olmayı seçtik.
• ELHAMDÜLİLLAH!

Müslüman demek, “Yalnızca Allah’a ibadet eden kişi” demektir.
• LA İLAHE İLLALLAH!

Allah’a ortak koşmayı ise küfrün en büyüğü olarak görür. Bir Müslüman’ın Allah’a ortak koşup müşrik durumuna geçmesi, vaveyla edilecek bir vaziyet değil midir⁉️
“Hiç kutlar mı iman etmiş bir Müslüman yılbaşı? Kutlar ise olmaz mı hiç müşriklerin en başı?”
(müşrik: Ortak koşan kimse. Allah’ın varlığı yanında, başka ilahların da olduğunu kabul etmek)

Doğrusu bizler hayatı “yıl” üzerinden yaşıyoruz. 10 yıl, 20 yıl, 30 yıl, 50 yıl diyoruz. Peki ne olacak yılbaşında? 1 yıl daha geride bırakmış mı olacağız? Hayır! 20 yaşındaki bir insan, 21. yılına geçtiğinde tam 20 yıl yaşamış ve ne kadar ömrü kaldığı belli olmayan bir hayatın 21. yılına geçmiştir. Geçmiş yıl, gelecek yıldan daha fazladır. Çünkü gelecek henüz gelmemiştir. “Neden 30-40-50 yaş değil de 20 yaş üzerinden gittin?” diyen kardeşlerim olabilir. Çünkü hepimiz ölecek yaştayız.
“Ölüm ölmüyor, kabir kapısı kapanmıyor.” (Bediüzzaman Said Nursî)

Evet 20’den 21’e, 43’ten 44’e geçmek demek; 1 yıl daha kabre yaklaşmak demektir. Önü mezarlık olan hayata doğru 1 yıl daha ilerlemek demektir. Bir insan akıl nimetinden ne kadar yoksun olmalı ki; mezara 1 yıl daha yaklaştığı için şenlikler yapıp eğlenceler düzenlemeli⁉️ Bu asla ve asla bir Müslüman’ın kafası olamaz. Olsa olsa yaşamayı bu dünyadan ibaret kabul eden, cennetten umudu olmayan, hesap gününden umarsız olan bir insanın aklı olabilir. YANİ KAFİR AKLI OLUR❗️

Müslümanlar arasında yılbaşı kutlamaları, ister Avrupa takvimi miladi takvim için olsun, ister Müslüman takvimi olan hicri takvim için olsun insanlara: “Mutlu, kutlu Noeller.” demek yerine “Eceline bir adım daha yaklaştığın için seni kutluyorum.” desek insanlar bu tebrik tarzından hoşlanırlar mı⁉️
Hatta bir ifade vardır: “Bayanlara yaşı sorulmaz.” diye. Neden? Çünkü sorulmasını istemiyorlar, çünkü yaşlanmaya doğru gidiyorlar. Yaşlarını gizlemeyi maharet sayıyorlar. Ama yılbaşını kutlamayı da ihmal etmiyorlar. Sizce de tuhaf değil mi?
• “Sen mezarlığı ebedi istirahatgâh mı sandın?”

Kaldı ki kafirin içtiği içkiyi, oynadığı kumarı, girdiği haramları bir Müslüman ne kadar taklit edebilir?
Milyonlarca çam ağacı noel hurafesi adı altında yok ediliyor. Milli piyango gibi bir illet, organize edilip resmileştiriyor. İsraf ve türlü ahlaksızlıklar topluma empoze ediliyor. Sokaklar, caddeler başkalaşıyor. Onlar kendi bildiklerini yapıyor. Bizim yapmamız gereken ise onların ilgi-alaka gösterdikleri şeylere yokmuş gibi davranmak. Çünkü onlar bizim her şeyimize yokmuş gibi davranıyor. Siz batılı ülkelerin hangisinde bir Kurban Bayramımızın ya da Ramazan Bayramımızın kullanıldığına şahit oldunuz?

Efendimiz Hz.Muhammed(s.a.v)
• “Kim bir kavme benzemeye çalışırsa; o, onlardandır.” (Buhari, Müslim) dediği hâlde, Avrupa’nın kutladığı yılbaşını bu surette taklit etmek, ümmete karşı bir aşağılama değil midir?

• “Ey bu vatan gençleri! Frenkleri taklide çalışmayınız. yâ, Avrupa’nın size ettikleri hadsiz zulüm ve adâvetten sonra, hangi akılla onların sefahet ve bâtıl efkârlarına ittibâ edip emniyet ediyorsunuz? Yok, yok! Sefihâne taklit edenler, ittibâ değil, belki şuursuz olarak onların safına iltihak edip kendi kendinizi ve kardeşlerinizi idam ediyorsunuz. gâh olunuz ki, siz ahlâksızcasına ittibâ ettikçe, hamiyet dâvâsında yalancılık ediyorsunuz. Çünkü şu surette ittibâınız, milliyetinize karşı bir istihfaftır ve millete bir istihzâdır.” (17.Lema, 5.Nota)

Namaz kılan birine “Alkol kullanma.” demek ne kadar utanç vericiyse; Müslüman bir topluma da “Yılbaşını kutlama.” demek o kadar utanç vericidir.

• “3 günlük dünya için gayret üstünde gayret, ebedi bir yaşam için, gayret yok hayret.” (NFK)

• “Din hurafeleri yok etmezse, hurafeler dini yok eder.” (Aliya İzzetbegoviç)

Acaba hem ruhunda hem vicdanında hem aklında hem kalbinde İSLAM ve İNSAN olan bizler, ruhu beşere cehennem haleti hediye eden bozuk Avrupa’yı ahmakçasına taklitten ne zaman vazgeçeceğiz?

Şimdi…
Otur ve düşün!
Her şeyi bir yana iterek, bir Müslüman olmana rağmen sen de mi kutlayacaksın yılbaşını?

Şeyma Alan