Zor günler geçiriyor küremiz. Durup düşündüğün zaman bu kadar büyük dünya kime yetmez ki insanlar birbirlerini gırtlaklayarak ellerini kana buluyorlar diyorsun. İkinci dünya savaşı çıkıyor ve 50 milyondan fazla insan ölüyor. Ama bu da yetmiyor. Kana susayan ve doymak bilmeyen şeytani ruhlar, dünya kazanını karıştırmaya devam ediyor. Nedir bu doyumsuzluk?

Peki dünyayı fesada veren habis ruhlara yetmiyor mu bu koca dünya? Neden saldırıyorlar? Bazen anlamakta zorlanıyor insan. Dört harfli kısacık kara delik gibi dünyayı yutsa tok olmayacak bir kelimedir o: HIRS

Hırs, doygunluk özelliğinin kalkmasıyla verilene kanaatsizlikle meydana çıkar. İstediklerini elde etse de şeytan ona daha nihai gayeler çizer. Ve o da, gün batımında gölgesini yakalamaya çalışan insan gibi kovalar durur ölüm onu alıncaya dek. Ne para doyurur, ne şöhret ne de dünyanın hakimi olmak. Onu ancak toprak doyurur.

Şu sıralar İsrail yönetimi mahallede herkesin gıcık olduğu çocuğa benziyor. Alem-i İslamın sabrı doldu taşıyor. Dokunsan ağlatacak duruma geliyor. Görünen o ki herkese sataşan bu şımarık çocuk mahalleliden sağlam bir dayak yiyip mahalleden kovulacak. Bu sözlerim kurgu, arzu ve isteklerim değil. Mühim dayanaklarım var. Onlardan bir tanesi işte bu dehşetli hadis:

Ebu Hüreyre (ra) bildirmiştir: “Resul-i Ekrem Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam şöyle buyurdu: ‘Müslümanlarla Yahudiler harb etmedikçe kıyamet kopmayacaktır. O harpte Müslümanlar (galip gelerek) Yahudileri öldürecekler. Öyle ki, Yahudi, taşın ve ağacın arkasına saklanacak da, taş veya ağaç; ‘Ey Müslüman, Ey Allah’ın kulu, şu arkamdaki Yahudi’dir, gel de onu öldür!’ diye haber verecektir. Sadece Garkad ağacı müstesna, çünkü o, Yahudilerin ağaçlarındandır.” (Müslim, Fiten, 82)

Sabır taşını çatlatırcasına dehşetli imtihanlar yaşandığının farkındayım. Ancak maçın sonuna yaklaştık. Ahirzamandayız. Ve bu maç bitmeden skorun değişeceği bize vadedilmiş. Öyle ise alem-i İslamın bayram yapacağı günler uzak değil. Birleşmiş İslam Devletlerini tüm ruhumuzla arzu ediyor ve Allah’tan niyaz ediyoruz…