Bir insan ateist olur anlarım da neden ateist dava adamı olur anlayamıyordum.

Biz Müslümanlar, ahiretimizi kazanmak ve Rabbimizi razı etmek için İslamın mesajını muhtaç gönülllere ulaştırmaya gayret ediyoruz.

İman hakikatlerinin anlaşılması ve İslamın insanların amellerine dökülmesi uğrunda binlerce insan ciddi sıkıntılara göğüs geriyor. Türlü türlü zorluk ve ızdıraplar karşısında yılmadan, Rabbinin rızasını düşünerek tahammül ediyor. Allah’ın rızası için olmasa, bu İslam kahramanları, iman hakikatleri için bu kadar zorluk altına girer miydi?

Ateist,ergen, gerçek hayatta ezik ama sanal dünyada klavye kahramanı birkaç ZAVALLININ yorumlarını okudum. Meydan boş, kimlik gizli olduğundan dinimiz hakkında ağzına gelen ne varsa söylemişler. Ve bir cevap verme çabası içine girmişler, uğraşmışlar kendilerince.

Bazıları da dinsizliği kendilerine dava edinip, harıl harıl Allah hakkında (haşa), Peygamberimiz(a.s.m) hakkına ileri geri konuşup millete laf yetiştirmek için seferber olmuşlar.

Kardeşim, hiç işin, gücün yok mu? Can sıkıntısından mı bu hale geldin? Madem Allah yok, din yalan diyorsun, git eğlenmene bak. Gününü gün et, vakit kaybetme. Fazla vaktin yok zaten.

Niye “başkalarını da kurtaracağım” diye düşünüp didiniyorsun. Sana göre herkes ölüp yok olmayacak mı? Neyi kurtarmaya çalışıyorsun? 3-5 kişiyi namazdan soğutursan sana Cennet mi vaad ediyorlar? Mükafatın ne?

Sana göre sen, ölüp YOK OLACAKSIN. Sevdiklerin, dostun, annen, abin hepsi yok olacak. Bir daha hiç ama hiç görüşemeyeceksiniz. Şu dünyadan silineceksin.

Gazete küpürlerinde yazan ismin anılsa sana ne fayda? Haberin mi olacak? Zaten hiç değil misin? İşte bütün bunlar senin saçma bakış açını anlatıyor.

Peki nedir bu adamların bu gayreti? Bu ateist dava adamlarını ikiye ayırıyorum. Birinci kısmı para karşılığında dünyasını kazanmak veya şöhret için bunu yapıyor. İkinci grup ise, şeytanın yolunda gide gide artık onun bir kölesi olmuş farkında değil.

Şeytandan gelen vesveseyi kendine ait süper bir fikir zannederek, insi bir şeytan olmuş haberi yok. Sabah akşam, dindar insanlara laf yetiştireceğim diye o yolun sevdalısı olmuş.

Ne diyeyim bu komedi karşısında?

Neyse… Peygamberime(s.a.v) hakaret eden bu herifleri görünce şunu diyor ve rahatlıyorum “İyi ki bir hesap günü var…”