Küçük dokunuşlarla hayatına anlam katmaya hazır mısın? 🙂

Şu an efsane bir proje ile karşı karşıyasın. “Nereden geldim buraya, neden bu yazıyı okuyorum, ne yapacağım şimdi?” gibi aklından geçen bütün soruları sil ve tertemiz bir sayfa aç hayatında. 🙂

İnsan doğar, yaşar ve ölür diğer tüm canlılar gibi. Hayat denilen bu uzun ve yorucu yolun en sonunda ölüm gibi bir gerçek var.

İlk duyduğumuzda korkutan bu hakikat ise; dünyanın tüm dertlerinden tamamen sıyrılıp (İş, okul, fatura, kira, sınav, 7’de uyanmak, evde kalmak, işsiz kalmak :)) gibi ve dahası) hepsinin sona erdiği, tertemiz ve sonsuz bir hayata sayfa açmaktır.

Dedim ki madem ölüm var ve buna çare yok hep beraber (sen dahil :D) öleceğiz. 😀
Yani kabir var, herkes ister istemez oraya girecek. O hâlde kısa ve geçici hem de elemli lezzetlerin bulunduğu şu kısa 50-60 yıllık dünya hayatı, sonsuz ahiret hayatının yanında hiç hükmündedir. Kalan 30-40 yılımızı sonsuz hayatımıza çalışarak geçirmeliyiz.

Bunun için de sana bir teklifle geldik. “Haftalık Namaz Takip Projesi”

Eğer “Namaz kılamıyorum.” diyorsan işte bu proje tam sana göre. Seni haftalık namaz takip projesine dahil edeceğiz, tek yapman gereken @5te5namaz Instagram hesabından bize mesaj atmak. Sakın geç kalma, erken gel. :)) Hemen mesaj at, sadece bir kez dene. 🙂

Şimdi aklında şu var: “Ben dine yönelirsem şu an yaptığım hiçbir şeyi yapamam, içime kapanmam gerekir, hem çevremdekiler ne der bu hâlime?”
Hayır! Yanlış biliyorsun; Müslüman hem eğlenir, hem güler, hem gezer sakın şeytan aldatmasın! Namaz bunların hiçbirine engel değil.
Bir de şu var: “Ben çok günahkârım, nasıl olur, yapamam ben olmaz…” Bu da şeytanın aldatması, sakın aldanma. Sen yaparsın kardeşim, haydi bir mesaj at.

Şu yazımıza da bakabilirsin -> 5 te 5 Namaza Başlıyorum!