Nur ile Fetö Arasında İman ve Küfür Kadar Büyük Bir Fark Vardır

0
sözler köşkü fetö bağlantısı, sözler köşkü darbe gecesi

İlk tanıdığım günden bugüne hemen her paylaşımlarını videolarını ve hatta seminerlerini takip ettiğim gençler 15 Temmuz 2016 gecesi de zerre yanıltmadılar beni. Acaba Fatih Yağcı ne zaman çağrı yapacak dememe bile kalmadı. TRT 1’de bildiri okunduğu dakikadan hemen sonra Cumhurbaşkanımızın yani baş komutanımızın meydanlara inin duyurusunu duymaları ile hemen meydanlara indiler.
Dikkat edin! Bazı kripto tipler ya da sözde sanatçılar gibi günler sonra değil! 🙂
Bir şeylerin henüz muallakta olduğu, “Rengimizi belli etmeyelim, dur hemen sosyal medyamı temizleyeyim.” modunda olunan ilk 2-3 saatlik süreçte değil!

Hemen!

“Memleketim” diyerek koştular meydana! Halk bile ne oldu ne yapacağız diye sorgularken yaptılar bunu!
O an darbe olduysa anında tutuklanma ya da darbeci askerler tarafından vurulma ihtimalinin olduğu saatte hem İzmir hem de İstanbul’da döküldü caddelere Sözler Köşkü… Ve Sözler Köşkü’nü örnek alarak açılan diğer tüm dernekler de Fatih Yağcı’nın çağrısı ile duyurularını arttırdılar.

Örnekti köşk her hâliyle, her daim olduğu gibi… Korkuları yoktu. Dertleri dünya değildi zaten şehadetti. Derdi şehadet olanın dünyaya dair derdi de elbet “Vatanı, Ezanı, Bayrağı” olur.

Bu linkten -henüz herkes panik hâlinde iken yaptığı- ilk çağrısını izlemeniz mümkün:

Fatih Yağcı’nın Cumhurbaşkanının çağrısı üzerine meydana ilk çağrısı

meydanlara…..

Fatih Yağcı (@fatihyagciresmi)’in paylaştığı bir gönderi ()

Merak edenler, köşkteki kardeşlerimizin tüm sosyal medya hesaplarını tarayabilirler.
En başından beri samimiyetlerini ve halis niyetlerini bütün kalbimle hissettiğim ve her zaman ısrarla bu cengaver kardeşlerimi savunduğuma bir kez daha “iyi ki” dedim… Arkalarından yapılmayan yıpratma ve iftira kalmadı, sırf tökezlesinler diye. Vazgeçilmez denen ve hayatın kendileri için en cazibedar olduğu bir zamanda yanan imanlara yetişmek için en vazgeçilmez şeylerden bile vazgeçip gelmişlerken, teselliye ve desteğe en muhtaç zamanlar yaşarlarken en ziyade şefkatini beklediklerini en insafsızca davranışlarla karşılarında buldukları oldu. Ama doğru bildikleri ve inandıkları yoldan, dünya namına hiçbir menfaat elde etmeyeceklerini bile bile hatta nice çekilmez işleri omuzlarına yükleneceklerini bile bile dönmediler. İşte 15 Temmuz’da gösterdikleri tavır da niyetlerindeki samimiyetin belgesi oldu. Helal olsun kardeşlerime!

Bu süreçte bu gençleri lekelemek için çamur atan fake hesaplar bile açılmıştı. Ama, “Bizim boş işe vaktimiz yok, alevler içinde yanan imanlara koşuyoruz.” deyip durmadan ahir zaman yangınına su serpmeye devam ettiler.

Sözler Köşkü yalnız sosyal hesaplardan

paylaşımlarla kalmadı bir de You Tube’dan

peşpeşe videolar paylaştı.

#DarbeyeHayır sloganları ile hazırlanan bazı

videolar öyle ilgi gördü ki birçok

meydanda hemen her gece halka izletildi:

1) Korkma! – 15 Temmuz Darbesi

2) Darbecilerin Cezası Ne Olmalı? Sokak Röportajı
Sözler Köşkü Blog’tan ise art arda bilinçlendirmek için yazılar yazıldı. İşte bir kaç örnek:

1) Zaman Değişse de Bazı Şeyler Aynı Kalıyor

2) Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe

3) Elbette Allahu Ekber!

4) Fetö ile Nurcuların 8 Farkı

5) Nur İle Fetö Arasında İman ve Küfür Kadar Fark Vardır
Zaman geçtikçe bir şeyi çok iyi idrak ettim doğrusu… Amelinde rıza-yı ilahi varsa, Allah yarı yolda bırakmaz. 🙂

İnşâAllah ülkemiz bu vatan hainlerinden bir an evvel temizlenir.
Okullarımızda çocuklarımızı zehirleyen darbe yanlısı FETÖcüler görevden alınır ve gerçekten göğsü iman dolu, vatan millet aşkıyla yanan gençler istihdam edilir.

İnşâAllah, askeriyemizde ve diğer tüm kurumlarımızdaki haşhaşiler, FETÖcülerden, Kur’an-ı Kerim’i ve tefsiri Risale-i Nurları kendilerine perde edip çıkarları için kullananlardan temizlenir.

Fetullah Gülen, Bediüzzaman’ı hiç görmemiş ve hatta Üstadımızı ırkından dolayı kınamıştır. Kürt diyerek küçümsemiştir. Yıllarca insanlara sözde milliyetçi görünerek insanların dini duygularını suistimal etmiştir. Ve hatta mahkeme mahkeme gezen Nurcu ağabeylerimiz, dava uğruna idamla yargılandıklarında bile Kur’an davasını bırakmazken, Fetullah denen sahte-korkak Müslüman “Ben Nurcu değilim.” diyerek davayı satmıştır. Yani hiçbir zaman Nurcu olmamış ancak her daim Risale-i Nurların gölgesine sığınarak insanları kandırmıştır.

Bizler ümitvarız Bediüzzaman Hazretlerinin söylediği gibi… Bu gençler ve böyle has nurcular çoğaldıkça, vatan hainleri elbet fırsat bulamayacak.
Bunlar ittihad-ı İslamın ayak sesleri biiznillah. 🙂

“Mehmed’im, sevinin başlar yüksekte!
Ölsek de sevinin, eve dönsek de!
Sanma bu tekerlek kalır tümsekte!
Yarın elbet bizim, elbet bizimdir!
Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir!” (Zindandan Mehmede Mektub)

Elhamdülillah!
Rabbim vatanımızı daim eylesin ve tüm Nur talebelerini böyle şer odaklarından muhafaza eylesin.

Paylaş

İlk yorumu neden sen yapmıyorsun?