Kainattaki hiçbir insan başka bir insana biyolojik olarak birebir benzeyemez.

Birbirinden farklı bir çift insan suretinin meydana gelmesi için geçmiş ve gelecek olan tüm yüzleri bilmek ve ona göre hiç karıştırmadan şaşırmadan muhteşem bir sıralamada yerleştirmek gerekir.

Amerikada yapılan kar kristalleri araştırması konuyu daha iyi anlamamızı sağlayabilir. (1) Dünyadaki tüm kar kristalleri altıgendir. Ve her bir kristalin üzerine işlenmiş olan ince sanat başka bir kristalde asla tekrar etmez. Binlerce incelemenin sonucunda bilim adamları hiçbir kristalin birbirinin aynısı olmadığını ve aynı insandaki gibi her bir yüzün farklı olması gibi bir sanatçının nasıl ki kendini belli ettiği bir imzası vardır.

Yani bir sanatçı sanatına ve sanatına attığı imzasından bilinir.Her bir yüzü tasarlayan ve her bir kristali birbirinden farklı tasarlayan sanki muhteşem bir sanatçı EŞSİZ sanatını bir sergide halka sunmuş gibi.Ünlü bir araştırmacının bu konuyla ilgili dediği gibi Sanki bir sanatçı sanatını göstermek istiyor.Bir kar tanesine bu kadar değer veren bir Sanatçı elbette ki en değerli sanatı olan insanı sergileyeceği başka bir galeri de tasarlamıştır.

Kendini yalnız ve değersiz mi hissediyorsun?
O halde aynanın karşısına geç kendine ve parmak izine bak. Sen Rabbinin bir tanesisin 🙂


(1) https://tr.wikipedia.org/wiki/Kar