Maneviyatında iniş çıkışlar mı yaşıyorsun?
Rabbini daha yakından tanıyıp O’nu sevgisiyle kendinden mi geçmek istiyorsun?
O halde Sözler Köşkü KopGit Programına dahil olmanın tam zamanı!

Şu zamana kadar izlediğin tüm videolarımız, okuduğun tüm blog yazılarımız vs. hepsi birer fragmandı artık filme geçmenin tam zamanı, Sözler Köşküne yada Fatih Yağcı’ya yada Serkan Aktaş’a yada diğer abilerime kardeşlerime bağlanmanızı istemiyoruz, derdimiz her Müslümanın kendini bizzat geliştirip etrafına ışık saçabilmesidir, bunun için bildiğimiz en güzel yol Kur’an hakikatlerini bize sergileyen anahtar hükmündeki Risale-i Nurları okumaktır. Farklı bir açı; Peygamberimiz zamanında yaşasaydın ve savaş vakti haydi kılıncını kuşan gidiyoruz deseydi, ne yapardın? Çok ciddi bir durum ve tabiki cihada çıkardın. Peygamber efendimiz zamanında dinimize saldırı savaş yolu ile geliyordu şimdi ise bilim yolu ile; darwinizm, ateizm, deizm gibi yollardan geliyor onlara en kuvvetli cevap bilimsel verilerle dinimizi savunmakla olur, o da Risale-i Nurlarda mevcut.

Kalemini kuşan kardeşim! Akıldan uzaklaşmamış Müslümanlar olarak İslam birliğini, ittihad-ı İslamı isteyeceğiz. Bu durum her Müslüman kardeşimin kendisini geliştirmesiyle olacak yoksa birisi anlatsın ben dinleyeyim dedikçe, safdil dinleyiciler olarak birilerinin dimağından öteye varamayız… Hiçbir alim dinleyerek alim olmamıştır, alim olmak emek ve sabır ister ve bu yolu Risale-i Nur öyle bir kısaltmış ki; tek gerekliliği az da olsa devamlı okumak…

Sende bizimle bu yolda olmak istiyorsan yeni projemiz olan KopGit’e katılmalısın, KopGit takip edildiğiniz hatta ısrarla rahatsız edildiğiniz çok basit bir okuma programıdır. Ben bu kitapları okumak istiyorum diyen kardeşim sen bize günlük kaç sayfa okumak istediğini söylüyorsun yani bir alt sınır belirliyorsun ve  o alt sınırın altına düşmüyorsun bizde seni haftada bir rahatsız ediyoruz son durum nedir şeklinde, ben kendi başıma okuyabilirim diyorsan Peygamber efendimizin şu sözünü dinle “Allah’ım, göz açıp kapayıncaya kadar da olsa, beni nefsimle baş başa bırakma.” (Ahmed b. Hanbel, V, 42) diyor ve peygamberimiz dahi kendi nefsine güvenmiyorken biz güvenebilir miyiz? Tabiki hayır!

Evet artık bende bu KopGit programında olmak istiyorum diyorsanız ilk yapmanız gereken başlangıç kitabı olan İman ve Küfür Muvazeneleri kitabını temin etmektir. Kitabı temin ederken orijinal kırmızı kitaplardan ve lugatsız olmasına dikkat edin.  Peki neden bu kitap ? Yeni başlayanlar için bu kitap daha uygundur. Aynı zamanda KopGiti 4 sınıftan oluşan bir okul gibi düşünebilirsiniz. Sizlerle daha iyi ilgilenebilmek için sınıflara ayırdık. Bu okulun ilk sınıfı İman ve Küfür muvazeneleri kitabıdır. Kitabı temin ettikten sonra günlük okuyabileceğin alt sınırı belirleyip  başlayabilirsin. Ve yeni başlayanlar için çok önemli bir kaideyi belirtmemiz gerekiyor. Risale okumaya yeni başlayanlar için en doğru okuma şekli düz okuyup geçmektir. Kelime anlamlarına bakarak, anlamak için tekrar tekrar okuyarak ya da not alarak okuma yapmak bütünlüğü kaybetmenize neden olduğu için bunları yapmamak gerekiyor. Peki o zaman nasıl anlayacağız , nasıl olacak dediğinizi duyar gibiyim. İlk başta anlamamanız gayet normaldir. Bunu kafanıza takıp kendinize dert etmeyin. Düzenli olarak iki hafta günlük okuma yaparsan anlamaya başladığını sen de göreceksin. Bediuzzaman bu konu ile alakalı şöyles söylüypr:’Bu ehemmiyetli risalenin, herkes her bir meselesini anlamaz. Fakat hissesiz de kalmaz. O yüzden merak etmeyin ihtiyacınız olanı alırsınız.

Son olarak şeytan okumaya meyilli insanlarla çok uğraşır. Çünkü müthiş hizmetlerin çekirdeği okumakta gizlidir ve şu an okuma niyetinde olduğun için şeytan seni rahat bırakmayacaktır. Bu konuda peygamberimiz (s.a.v) “Hayırlı işlerde acele ediniz “  buyurmuştur.  O yüzden  İman ve Küfür Muvazeneleri kitabını bir an önce temin edip aşağıdaki Instagram hesabımıza mesaj at kardeşim !

Sözler Köşkü Kop-Git Projesi Instagram Sayfası İçin Tıkla -> @kopgit

Kopgit | Risale-i Nur Okuma Programının Android Uygulaması Çıktı TIKLA.

Kopgit Risale-i Nur Okuyorum | iOS Uygulaması Çıktı TIKLA

Eğer Instagram hesabım yok diyorsan Facebook arama kısmına Kop Git yazarak bize ulaşabilirsin.