Sözler Köşkü KopGit Programı

Maneviyatında iniş çıkışlar mı yaşıyorsun?
Rabbini daha yakından tanıyıp O’nu sevgisiyle kendinden mi geçmek istiyorsun?
O halde Sözler Köşkü KopGit Programına dahil olmanın tam zamanı!

Şu zamana kadar izlediğin tüm videolarımız, okuduğun tüm blog yazılarımız vs. hepsi birer fragmandı artık filme geçmenin tam zamanı, Sözler Köşküne yada Fatih Yağcı’ya yada Serkan Aktaş’a yada diğer abilerime kardeşlerime bağlanmanızı istemiyoruz, derdimiz her Müslümanın kendini bizzat geliştirip etrafına ışık saçabilmesidir, bunun için bildiğimiz en güzel yol Kur’an hakikatlerini bize sergileyen anahtar hükmündeki Risale-i Nurları okumaktır. Farklı bir açı; Peygamberimiz zamanında yaşasaydın ve savaş vakti haydi kılıncını kuşan gidiyoruz deseydi, ne yapardın? Çok ciddi bir durum ve tabiki cihada çıkardın. Peygamber efendimiz zamanında dinimize saldırı savaş yolu ile geliyordu şimdi ise bilim yolu ile; darwinizm, ateizm, deizm gibi yollardan geliyor onlara en kuvvetli cevap bilimsel verilerle dinimizi savunmakla olur, o da Risale-i Nurlarda mevcut.

Kalemini kuşan kardeşim! Akıldan uzaklaşmamış Müslümanlar olarak İslam birliğini, ittihad-ı İslamı isteyeceğiz. Bu durum her Müslüman kardeşimin kendisini geliştirmesiyle olacak yoksa birisi anlatsın ben dinleyeyim dedikçe, safdil dinleyiciler olarak birilerinin dimağından öteye varamayız… Hiçbir alim dinleyerek alim olmamıştır, alim olmak emek ve sabır ister ve bu yolu Risale-i Nur öyle bir kısaltmış ki; tek gerekliliği az da olsa devamlı okumak…

Sende bizimle bu yolda olmak istiyorsan yeni projemiz olan KopGit’e katılmalısın, KopGit takip edildiğiniz hatta ısrarla rahatsız edildiğiniz çok basit bir okuma programıdır. Ben bu kitapları okumak istiyorum diyen kardeşim sen bize günlük kaç sayfa okumak istediğini söylüyorsun yani bir alt sınır belirliyorsun ve  o alt sınırın altına düşmüyorsun bizde seni haftada bir rahatsız ediyoruz son durum nedir şeklinde, ben kendi başıma okuyabilirim diyorsan Peygamber efendimizin şu sözünü dinle “Allah’ım, göz açıp kapayıncaya kadar da olsa, beni nefsimle baş başa bırakma.” (Ahmed b. Hanbel, V, 42) diyor ve peygamberimiz dahi kendi nefsine güvenmiyorken biz güvenebilir miyiz? Tabiki hayır!

Evet artık bende bu KopGit programında olmak istiyorum diyorsanız ilk yapmanız gereken başlangıç kitabı olan İman ve Küfür Muvazeneleri kitabını temin etmektir. Kitabı temin ederken orijinal kırmızı kitaplardan ve lugatsız olmasına dikkat edin.  Peki neden bu kitap ? Yeni başlayanlar için bu kitap daha uygundur. Aynı zamanda KopGiti 4 sınıftan oluşan bir okul gibi düşünebilirsiniz. Sizlerle daha iyi ilgilenebilmek için sınıflara ayırdık. Bu okulun ilk sınıfı İman ve Küfür muvazeneleri kitabıdır. Kitabı temin ettikten sonra günlük okuyabileceğin alt sınırı belirleyip  başlayabilirsin. Ve yeni başlayanlar için çok önemli bir kaideyi belirtmemiz gerekiyor. Risale okumaya yeni başlayanlar için en doğru okuma şekli düz okuyup geçmektir. Kelime anlamlarına bakarak, anlamak için tekrar tekrar okuyarak ya da not alarak okuma yapmak bütünlüğü kaybetmenize neden olduğu için bunları yapmamak gerekiyor. Peki o zaman nasıl anlayacağız , nasıl olacak dediğinizi duyar gibiyim. İlk başta anlamamanız gayet normaldir. Bunu kafanıza takıp kendinize dert etmeyin. Düzenli olarak iki hafta günlük okuma yaparsan anlamaya başladığını sen de göreceksin. Bediuzzaman bu konu ile alakalı şöyles söylüypr:’Bu ehemmiyetli risalenin, herkes her bir meselesini anlamaz. Fakat hissesiz de kalmaz. O yüzden merak etmeyin ihtiyacınız olanı alırsınız.

Son olarak şeytan okumaya meyilli insanlarla çok uğraşır. Çünkü müthiş hizmetlerin çekirdeği okumakta gizlidir ve şu an okuma niyetinde olduğun için şeytan seni rahat bırakmayacaktır. Bu konuda peygamberimiz (s.a.v) “Hayırlı işlerde acele ediniz “  buyurmuştur.  O yüzden  İman ve Küfür Muvazeneleri kitabını bir an önce temin edip aşağıdaki Instagram hesabımıza mesaj at kardeşim !

Sözler Köşkü Kop-Git Projesi Instagram Sayfası İçin Tıkla -> @kopgit

Kopgit | Risale-i Nur Okuma Programının Android Uygulaması Çıktı TIKLA.

Kopgit Risale-i Nur Okuyorum | iOS Uygulaması Çıktı TIKLA

Eğer Instagram hesabım yok diyorsan Facebook arama kısmına Kop Git yazarak bize ulaşabilirsin.

Paylaş

101 yorum yapılmış. Sende yap :)

 1. Avatar
  ESRA 7 Mayıs, 2020 at 19:44 Reply

  Elhamdülillah ben başladım ve okuyorum sizlerin vesilesiyle Yazılarım da destek olmak istiyorum size fakat. Dosya yükle vesaire diyor beceremiyorum. Kopyala yapıştır usulünün dışına çıkamıyorum

  • Avatar
   Salih Bindak 18 Mayıs, 2020 at 14:27 Reply

   Beğendiğin yazıları arkadaşlarınla paylaşabilirsin kardeşim.
   Herkes yazmak zorunda diye birşey yok.

 2. Avatar
  Derya boyanova 31 Mart, 2020 at 15:15 Reply

  Bende yeni başlıyorum inşallah Allahın rızasıyla kendimi geliştirecek bi çok konuda yardım ettiğiniz için sizden Allah razı olsun:))

 3. Avatar
  Maryam Urak 23 Temmuz, 2019 at 21:09 Reply

  Biz Namazı bırakamayız… Namaz bırakır bizi… Rabbim bise namaz kılmayı dayım et.. güç küvet sabır ver… bende çok zorsunyorum kılmayı… Rabbim bana güç versin insallah

 4. Avatar
  Muhammedahnan 27 Ocak, 2019 at 18:15 Reply

  Selamun aleyküm ben mesajı gönderdim allahin iznile son nefesime kadar DEVAM ve hiç birakmama niyetile bismillah diyerek başladım

 5. Avatar
  İrem 11 Ağustos, 2018 at 15:11 Reply

  Uygulamayı indirdim. Hem arkaplan hem yazı rengi beyaz olduğu için mesajları okuyamıyorum. Yardım edebilir misiniz?

  • Avatar
   Salih Bindak 7 Eylül, 2018 at 00:05 Reply

   Arkadaşlarımız hata düzeltmeleriyle ilgileniyorlar.
   En kısa sürede uygulamanın yeni sürümünü çıkarmak için
   çalışıyorlar.

  • Avatar
   Salih Bindak 25 Nisan, 2018 at 00:32 Reply

   kopgit.sozlerkosku.com adresinden sisteme erişebilirsiniz. Ayrıca instagram sayfasıyla da iletişime geçebilirsiniz.

 6. Avatar
  Habib 3 Nisan, 2018 at 20:26 Reply

  arkadaşlara öneri; android yani akilli telefonunuza google play storedan Rnk külliyat programini indirin. okurken yeni gördüğünüz kelimelerin üzerine 2 saniye dokunup parmağınizi yukari kaldirin ve türkçe anlamı hemen görün. bu sayede daha akici ve anlaşılır olacaktır.

  • Avatar
   Salih Bindak 10 Mart, 2018 at 09:42 Reply

   Kardeşim erisale.com üzerinden yada ücretsiz Risale-i Nur Android , iOS uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz.

 7. Avatar
  Yaren Yağmur 22 Şubat, 2018 at 20:43 Reply

  Selamun aleyküm benim kitabı alacak param yok ama pdf olarak indirip okusam olur mu yani pdf olan orjinal midir?

  • Avatar
   Salih Bindak 10 Mart, 2018 at 09:42 Reply

   Kardeşim internette çok fazla pdf dolaştığı için net birşey söyleyemeyiz. Önceki yorumuma bakın. Oradaki kaynaklar güvenilir.

  • Avatar
   Kamran Qulizadeh 15 Nisan, 2018 at 11:08 Reply

   Kardeşim kendi marketinden Risale-i nur okuma programını indir ! O programla bütün Risaleleri çok rahat şekilde okuyan bilirsin !

 8. Avatar
  Tuğçe 16 Şubat, 2018 at 02:51 Reply

  Boylesine guzel hayirli isler yaptiginiz icimizi ferahlattiginiz icin ve kendimize cikar bir yol ararken uzattiginiz el icin Allah razi olsun. Kitaplari temin edip bende sizinle olacagim insaAllah.

  • Avatar
   Salih Bindak 14 Kasım, 2017 at 14:07 Reply

   Uygulama üzerinde çalışıyoruz. Sistem henüz deneme aşamasında. Yakın zamanda kullanılabilir olacak

 9. Avatar
  Yelda Nur 23 Temmuz, 2017 at 23:41 Reply

  Selamın Aleyküm, Bu gün başladım Risale-i Nur’a bazı kelimeleri anlayamıyorum… Ama sürekli devam edeceğim

 10. Avatar
  Şeyma 26 Mayıs, 2017 at 08:45 Reply

  Arkadaşlar projeye dahil olmak istiyorsanız facebook veya instagram kopgit sayfasına mesaj atın.başlangıç kitabını da play store da var telefona indirebilirsiniz

 11. Avatar
  Busra Yaskabak 5 Şubat, 2017 at 01:02 Reply

  Nasıl kayıt olacağım sayfa sayımı falan nasıl size bildireceğim anlamadım katılam istiyorum lütfen yardımcı olur musunuz????

  • Avatar
   Salih Bindak 6 Şubat, 2017 at 09:06 Reply

   İnstagram veya facebook sayfasına mesaj atarsan ayrıntılı bilgiyi arkdaşlarımız verecektir kardeşim.

  • Avatar
   Şeyma 26 Mayıs, 2017 at 08:41 Reply

   Facebook veya ınstagram kopgit sayfasina ben de projeye dahil olmak istiyorum diye mesaj at onlar seni yonlendirir☺ayrıca başlangıç kitabını da play stor uygulamasında bulabilirsin

 12. Avatar
  Meryem 28 Aralık, 2016 at 14:56 Reply

  Selamun aleykum kardesim play storeden Risale-i nur okuma yaz ilk uygulamayi indir cok guzel bir uygulama. Siddetle tavsiye ediyrum. Orada anlamadigin kelimelerin uzerine basili tuttugun zaman anlami cikiyor instagram: meryemkrkn

 13. Avatar
  derin 8 Ocak, 2016 at 21:39 Reply

  Selam bende Risale okumak istiyorum ama içindeki kelimelerin bir cogunu anlamıyorum bana nasıl bir yol tavsiye edersiniz..

Yorum Yap